סיטואציות הוריות הן לעולם לא פלינדרומיות | גם אבא יש רק אחד
"אם זה נהיה רכבת הרים, אני עוזב ידיים" (ידיים למעלה, כנסיית השכל)
 Random header image... Refresh for more!

סיטואציות הוריות הן לעולם לא פלינדרומיות

על פי ויקיפדיה העברית, "פָּלִינְדְרוֹם הוא מילה, מספר, משפט או כל רצף סמלים אחר שניתן לקרוא משני הכיוונים, משמאל לימין ומימין לשמאל ללא שינוי בתוצאה". כך, למשל, המספר 26762, המילה "אבא", השם "נדיב אבידן", והמשפט "ילד כותב בתוך דלי" – הם כולם פלינדרומים. פלינדרומים משמשים בעיקר לשעשוע. אפשר, למשל, לכתוב סיפורים שלמים שהם פלינדורמיים. ויש, כמובן, גם מגזין לקוראים וכותבים בפלינדרומים.

פרט לכך שכבר מגיל צעיר התפעלתי מיופיים של הפלינדרומים, הם משמשים לי כיום לאבחנה חדה וברורה, צלולה ומיידית: כל הסיטואציות איתן אני מתמודד כהורה, לעולם לא יהיו פלינדרומיות. תמיד במבט לאחור, מן הסוף אל ההתחלה, שום דבר לא נראה אותה דבר כמו שנראה מנקודת הזינוק.

ההתקדמות על רצף הזמן, ההבנה המאוחרת, החרטה על מה שלא נאמר או לא נעשה, ההשלמה עם מה שכן – כל אלו הופכים כל סיטואציה הורית למצב שמסופו ואחורה נראה שונה לגמרי מאשר מתחילתו וקדימה. וטוב שכך, שכן פלינדרומים הם, במובן מסוים, רצפים סתומים, כאלו שלא ניתן להתקדם מהם, מתבוננים רק על עצמם. וזה, כמובן, ההפך הגמור מתהליך ההורות.

אהבתם? אולי תאהבו גם את הפוסטים האלו

רוצים להתעדכן בפוסטים חדשים? הירשמו לקבלת עדכונים בדואל

Post Footer automatically generated by Add Post Footer Plugin for wordpress.4 תגובות

1 אורי { 12.17.09 בשעה 9:56 }

איזה יופי. פלינדרומים הם גם אהבה גדולה שלי. נסה פעם את "רופא שפשף פשפש אפור", פלינדרום חביב בפני עצמו.

אגב, הסופר יוסי גודארד פרסם ספר בשם "הינשוף שראה הפוך", המספר את סיפורו של ינשוף שידע לקרוא אך ורק מהסוף להתחלה ובשל כך נקלע ללא מעט בעיות. יש בספר הזה לא מעט פלינדרומיים, רובם ילדותיים למדי וחביבים כלשעצמם, אבל גם מוסר השכל בזכות הצורך להסתכל על המציאות במשקפיו של יוצא הדופן. כתבתי על כך כמה מלים כאן: http://www.aplaton.co.il/story_390

ושוב – תודה שהזכרת את הפלינדרומים. מעטים מדי בינינו זוכרים את התצורה הלשונית היפה הזו.

2 קרן { 12.17.09 בשעה 12:14 }

תענוג לקרוא (-:

3 איריס { 12.19.09 בשעה 10:00 }
4 רוני { 01.10.10 בשעה 18:37 }

אחחחח…. איזו תובנה נהדרת.
עושה אצלך סיבוב גדול ונהנית מכל רגע.

השארת תגובה
21