המורה הג'ינג'ית והשירותים כמפלט: הפדיחה של א' | גם אבא יש רק אחד
"אם זה נהיה רכבת הרים, אני עוזב ידיים" (ידיים למעלה, כנסיית השכל)
 Random header image... Refresh for more!

המורה הג'ינג'ית והשירותים כמפלט: הפדיחה של א'

בשבוע שעבר, השקתי כאן את מאגד הפדיחות, והרי הסנונית הראשונה. זהו סיפורה של א', מובא בקולהּ שלה. לא מקובל לחשוף את גילה של אישה, אז אומר רק שחלפו מאז אותה תקרית יותר משלושה עשורים… ולמרות מרחק-השנים – ביקשה א' להישאר בעילום שם, ללמדכם על הרושם העז שנותר חקוק אצלה מאותו מקרה מפדח.

* * *
בביה"ס היסודי היתה מורה לתושב"ע שקראו לה נורית ארום, אשר היתה גם במקרה אמא של אחת הילדות בשכבה. את שמה של המורה ידעתי רק בדיעבד, כי אף אחד מהתלמידים לא קרא לה בשמה. כולם כינו אותה "אדומה" כי היא היתה ג'ינג'ית בטירוף. היא היתה מורה קשוחה במיוחד, פוריטנית בתפיסת עולמה, ובאופן כללי בלתי-נסבלת.

בכיתה ה', אחרי שנתיים שהייתי בארצות הברית, חזרתי לבית הספר שלי, עם עברית בזבל (בקושי זכרתי 20 מילים, כי התחלנו לדבר אנגלית בבית) ועם היכרות עם אולי 2-3 ילדים שהייתי איתם בקשרי מכתבים (להזכירכם, לא היו אז האמצעים הדיגיטלים-מתוקשבים של היום…).

בקיצור, באחד משיעורי תושב"ע, לא הבנתי משהו במשימה שניתנה על ידי המורה, לכן ניגשתי לשולחן שלה, ואמרתי לה: "אדומה, אני לא מבינה מה צריך לעשות…".

מיותר לציין שאחר כך היה לי בלק-אאוט. הדבר האחרון שאני זוכרת הוא את השקט המקפיא שהשתרר בכיתה, לפני שברחתי ממנה, כי הבנתי שמשהו מאוד לא בסדר קרה כאן… רק כשחזרתי מהשירותים, מקום המפלט שלי, לשיעור שאחריו, הבנתי מה עשיתי…

אהבתם? אולי תאהבו גם את הפוסטים האלו

רוצים להתעדכן בפוסטים חדשים? הירשמו לקבלת עדכונים בדואל

Post Footer automatically generated by Add Post Footer Plugin for wordpress.3 תגובות

1 Tweets that mention המורה הג’ינג’ית והשירותים כמפלט: הפדיחה של א’ | גם אבא יש רק אחד -- Topsy.com { 04.23.10 בשעה 11:03 }

[…] This post was mentioned on Twitter by Arnon Hershkovitz. Arnon Hershkovitz said: המורה הג'ינג'ית והשירותים כמפלט: הפדיחה של א', http://blog.arnononthe.net/?p=1968 […]

2 אלונה { 04.23.10 בשעה 18:36 }

(((-: עם שמות והכל. וואוו!!!

3 דנה { 08.19.11 בשעה 12:30 }

לא נורא, גם אני כילדה עולה חדשה קראתי לילד ענק בשכונה "גזר" כי כך כולם קראו לו ומה שקרה אחרי היה מפחיד…השם האמיתי שלו היה אליעזר כמובן אבל אני לא ידעתי את הסיפור רק שנים אחרי הכל התחבר….

השארת תגובה
21