"שימור הלקוחות" ב"יס" קטן מהחיים — גם אבא יש רק אחד
"אם זה נהיה רכבת הרים, אני עוזב ידיים" (ידיים למעלה, כנסיית השכל)
 Random header image... Refresh for more!

"שימור הלקוחות" ב"יס" קטן מהחיים

לפני ימים אחדים, התקשרתי לשירות הלקוחות של חברת "יס", לקראת תום תקופת ההתחייבות הנוכחית, על מנת לבקש מהם בקשה מעט חריגה. היחס הלקוני, הנצמד-לספר, הבלתי-מתפשר והמקטין-ראש לימד אותי דבר או שניים לקראת התחיבויותיי העתידיות.

הרקע בקצרה: אנו לקוחות "יס" בשש השנים האחרונות, מאז עברנו לביתנו הנוכחי. מעולם לא באנו בטענות כלשהן, מעולם לא איימנו בניתוק על מנת לקבל מחיר מוזל, מעולם לא דרשנו דבר שלא מגיע לנו. בשנה האחרונה – כלומר, בתקופת ההתחייבות הנוכחית – אנו משלמים 252.90 ש"ח לחודש על חבילת ערוצים שגרתית למדי (אאל"ט, בסיס+3 חב') – בלי "מקס", בלי HD, בלי VOD – המועברים אלינו דרך שני מפענחים.

המשך הרקע הקצר: כבר מזה זמן רב אני חש שאין מה לראות בטלוויזיה. אני מניח, לצורך הדיון, שזה לא באשמת "יס". בכל מקרה, נדמה לי שלשלם יותר מ – 250 ש"ח לחודש על "אין מה לראות", זה מוגזם. אך כיוון שקשה לי לוותר על "הופ!", וכיוון שמדי פעם בכל אני מצליח לשבת בדיוק בשעה בו משודרת איזו סדרת משטרה ("חוק וסדר", "המפענחת", "מחשבות פליליות", וכו') או סדרת בית חולים ("האנטומיה של גריי", "מרפאה פרטית", וכו'); וכיוון שזוֹשֶׁ בחופשת-הלידה-המתמשכת בה היא שוהה עדיין נהנית פה ושם לזפזפ בין סרטים – הפשרה הזו מקובלת עלינו. בכל מקרה, החלטתי שיותר מזה אני ממש לא מוכן לשלם.

סוף הרקע הקצר: בעוד כחודשיים, קצת אחרי החגים, אנו עומדים לצאת את הארץ לתקופה ממושכת, ולכן איננו יכולים להתחייב ל"יס", או לכל חברה אחרת, לקבלת שירות למשך שנה (או יותר).

השיחה עם "שירות לקוחות": ולכן, התקשרתי לשירות הלקוחות של חברת "יס" לפני ימים אחדים, בבקשה מעט חריגה: אנא, אפשרו לנו ליהנות מטוּב-ערוציכם (נו, נניח…) למשך החודשיים הבאים.

תשובת נציגת שירות הלקוחות היתה חדה (להלן: גירסה א' של תשובת "יס"). במלים אלו או אחרות, היא אמרה לי: "אין בעיה, המחיר יהיה 275 ש"ח לחודש". אני, כאמור, לא מוכן לשלם סכום שכזה. ייתכן וגרסה רזה יותר של חבילות השידור היתה מתבררת כזולה יותר, אבל מה בעצם נשאר לראות ב"חבילת הבסיס"?

אם כך, אמרתי לה, איאלץ לוותר על שירותיכם עם תום החוזה, באמצע אוגוסט. הדברים לא נאמרו כסוג של איום, אלא בהשלמה-מהולה-בצער. הנציגה, מצדה, אמרה שתוך 2 ימי עסקים יחזרו אליי לתיאום הניתוק.

הערת אגב לא קשורה: שיחתי עם נציגת שירות הלקוחות היתה יום-וחצי לפני נסיעה קצרה לחו"ל, וביקשתי ממנה – לאור תשובת-שני-ימי-השירות שלה – לקבוע את השיחה ללפני נסיעתי או לאחרי שובי. לא עזר. עד להמראת המטוס, לא שמעתי מ"יס". כשחזרתי מחו"ל, חיכו לי כמה הודעות מ"יס" במשיבון. חזרתי אליהם, ושוב נאלצתי לחכות 2 ימי עסקים.

השיחה עם "שימור לקוחות": בשיחה עם מחלקת "שימור לקוחות" (כאילו שאנחנו לא יודעים שאלו אותם נציגים מ"שירות לקוחות"), חזרתי על הסיפור האישי ועל הבקשה החריגה-בטירוף.

תשובת הנציגה היתה חדה ומפתיעה (להלן: גירסה ב' של תשובת "יס"). במלים או אחרות, היא אמרה: "אין שום אפשרות להתקשר עמנו ללא התחייבות מינימלית של שנה". ואחרי תשובה כזו, מה אפשר להגיד? לא שהתכוונתי להתווכח על המחיר, אבל גם אם רציתי – לא היה עם מי לדבר. קבענו מועד להגעת טכנאי לניתוק.

סופדבר: בעוד כמה ימים, באמצע אוגוסט, חודשיים לפני נסיעתנו הצפויה לחו"ל, יבוא טכנאי "יס" וינתק אותנו מן הטלוויזיה. אז נכון שאין הרבה מה לראות, אבל פה ושם זה נחמד. והילדים בוודאי יתאכזבו לגלות שכל חבריהם מ"הופ!" נטשו אותם לפתע.

כן, ב"יס" מעדיפים לשמור על ראש קטן ולהיצמד לחוקים הכתובים איפשהו (לא מצאתי שומדבר התואם את "גירסה ב'" בתקנון של "יס", אבל אני מודה שבשלב כלשהו של קריאה מייגעת בו עיניי כבר התעייפו מלחפש), במקום לסייע בטובה קטנה ללקוח וותיק. יותר מזה: אם מסתכלים על הפן הפיננסי גרידא, הם מעדיפים להפסיד תשלום של חודשיים מלקוח וותיק שרוצה לשלם עוד קצת מעבר לתום תקופת ההתחייבות שלו.

* * *
קצת אחרי סופדבר 1: אין לי מושג מה יהיה המצב כאן כשנחזור מתקופת שהותנו מחו"ל, אבל אם המצב בשוק הטלוויזיה יהיה דומה לזה שקיים פה עכשיו (וסביר שכך אכן יהיה) – יש לי תחושה שבקשר לחבילות ומחירונים, הטלפון הראשון שאעשה יהיה דווקא ל"הוט".

קצת אחרי סופדבר 2: וכל ההתרחשות אשר תוארה לעיל לא מעודדת אותי בכלל כאשר אני נזכר שעליי לקיים שיחות דומות עם נציגי "שירות לקוחות" של "בזק", "בזק בינלאומי", "סלקום" ועוד כהנה וכהנה מרעין בישין.

אהבתם? אולי תאהבו גם את הפוסטים האלו

רוצים להתעדכן בפוסטים חדשים? הירשמו לקבלת עדכונים בדואל

Post Footer automatically generated by Add Post Footer Plugin for wordpress.5 תגובות

1 צחי לונט לוי { 08.07.10 בשעה 23:11 }

שלא יהיו לך ספקות – גם בהוט אין מה לראות…

2 ולנסיה { 08.08.10 בשעה 21:37 }

משלימה את דבריו של צחי – והשירות לא פחות נוראי. סידרתי לאבא שלי קצת את החבילות של הגלישה בבית ובעסק והיה לא פחות מסיוט לעבוד מולם. אפילו הנציגים של העסקי בבזק בינ"ל הרימו ידיים (חשבנו לעשות חבילה משולבת).

3 דנה { 08.09.10 בשעה 21:38 }

גם אני פניתי לאחר שנים של שימוש בבקשה לא סטנדרטית. ביקשתי לקבל בהשאלה ממיר מקס, כדי שאוכל להחליט אם הוא מתאים לי לפני שאקבל החלטות בסיום החוזה שלי בדצמבר. התשובה היתה כמובן לא.
האופציה היחידה שהציעו לי היתה לקנות את המכשיר בכ-4000 ש"ח ולהחזיר אותו בניכוי של 10%. ז"א לשלם 400 ש"ח לחודש.
אמרתי לא תודה. וכנראה שאתנתק.

אני חושבת ששווה לך לשלוח מייל לפניות הציבור שלהם, זה עשוי לעזור.
אני הולכת לעשות את זה עכשיו.

4 TiVo { 08.10.10 בשעה 2:17 }

האיום שלך זה שתעבור להוט כדי לקבל אותו יחס? עדיף שתחכה בסבלנות:
http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=1495627

5 ריקה { 01.14.20 בשעה 9:34 }

אני לקוחה ותיקה של יס ולצערי כבר שנתיים עם בעיה של תקלה 30 הם כבר שלחו אלי חמש פעמים טכנאים שלא הצליחו לפתור את הבעיה לאחרונה הם ניסו להיות נחמדים ולהקדים לי את הטכנאי ביום אך מתי שנוח להם אז אני אמרתי שאחרי לתור שלי מחר ולצערי לא הופיעו אז לא רק שהם לא פותרים תקלות אלה גם לא מגיעים לפגישה שקבעו מה דעתכם

השארת תגובה
21