ארכיון המדינה חושף: מלחמת יום כיפור עם בר רפאלי — גם אבא יש רק אחד
"אם זה נהיה רכבת הרים, אני עוזב ידיים" (ידיים למעלה, כנסיית השכל)
 Random header image... Refresh for more!

ארכיון המדינה חושף: מלחמת יום כיפור עם בר רפאלי

פייסבוק הפך זה מכבר לזירה המרכזית בה פועלים באינטרנט לא רק גולשים-בני-אנוש, אלא גם גופים רבים (כולל גופים באקדמיה הישראלית). מטרותיהם נעות משיווק עצמי ועד להפצת רעיונות, מהגדלת רווחים ועד להגדלת אגו, מהרחבת מעגל המכרים ועד להקטנת עוגת ההוצאות על פרסום. לאור זאת, קמו בעת האחרונה חברות רבות, מומחים ויועצים המתמחים ב"שיווק חברתי". סביר להניח שהאנשים העוסקים בתחום זה מבינים את רזי-רזיו של הפייסבוק ודומיו, ואם הם מאפשרים לאנשי החברות/ארגונים עצמם לפעול ברשת החברתית – הרי שהם מסבירים להם בדיוק את כל שנחוץ לדעת כדי לנהוג בה בתבונה.

במקרים אחרים, ובעיקר כאשר מדובר בארגונים ללא תקציבי-עתק, מפעילים את חשבון/דף/קבוצת הפייסבוק אנשים מתוך הארגון, בדרך כלל מאגפי היח"צ/דוברות/יחסי-חוץ/תקשורת/וכו', אשר הוסיפו לשלל עיסוקיהם הרבים גם טיפול ברשתות החברתיות. ברוב המקרים, אפשר להבחין, על פי הפעילות ברשת החברתית, עד כמה מומחה המפעיל בעולם החדש.

דוגמא טרייה לחוסר ההבנה ברשת החברתית, אשר מוביל לעניינים מעט מביכים, הופיעה אתמול בחשבון הפייסבוק של גנזך המדינהIsrael State Archives (גנזך המדינה) – הלוא הוא הארכיון הממלכתי של מדינת ישראל. את החשבון מפעיל – כך אפשר למצוא על פי הדוא"ל הפרטי שלו המופיע בלשונית המידע, ולאחר המשך חיפוש קצר ברשת – האחראי על תחום הדיגיטציה בגנזך. אני מסיק מכך כי זהו אכן החשבון הרשמי של הארגון. ואני מניח לכך שבדף הפייסבוקי של הגנזך אין קישור לדף-הבית של הגנזך.

אתמול, בין כסה לעשור, הועלו בחשבון הגנזך קישורים לסרטונים (שהועלו על ידי הגנזך) ביו-טיוב, ובהם מראות מעניינים ממלחמת יום הכיפורים. ראוי בהחלט שגנזך המדינה ינגיש לציבור הגולשים סרטונים שכאלו, ולכך הוא אכן מנצל את עולם הרשתות החברתיות. יישר כח!

אלא מאי? אותו אדם, מפעיל החשבון, היה עסוק לא רק בענייני מלחמת יום הכיפורים, אלא גם בענייני דיומא. בין היתר, חשקה נפשו להבין מה עומד מאחורי הדף-הפייסבוקי אשר התגלגל ברשת אמש, וכותרתו: "בר רפאלי נתפסה ביחד עם חברתה בפוזה לא נעימה בכלל – לא האמנתי עד שראיתי". כיוון שלצורך צפייה בתמונות צריך להצביע "לייק" לדף, עשה כך מיודענו. ככל הנראה, הוא לא היה מודע לכך שבעת שעשה כך, וכיוון שהיה לוגד-אין עם פרטי חשבון הגנזך, כל חבריו-הפייסבוקים יידעו כי חשקה נפשו לראות את בר רפאלי מתפדחת (או עושה דברים אחרים, אני מודה שאין לי מושג מה יש שם).

אותה הצבעה מתועדת, כמובן, בקיר בפרופיל של הגנזך, וכך זוכה בר רפאלי לאזכור בסמוך לפיסות זכרון מצולמות ממלחמת יום הכיפורים. כבוד! או אולי לא…

(לחצו על התמונה להגדלתה)

אהבתם? אולי תאהבו גם את הפוסטים האלו

רוצים להתעדכן בפוסטים חדשים? הירשמו לקבלת עדכונים בדואל

Post Footer automatically generated by Add Post Footer Plugin for wordpress.אין תגובות

אין עדיין תגובות...

מלאו את הטופס שלמטה.

השארת תגובה
21